اخبار سککوک

سامانه سککوک؛ گامی در راستای تسهیل مسیر تولید و تجارت

الیاس حضرتی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد پلت‌فرم سککوک گامی در مسیر تسهیل تامین مالی واحدهای تولیدی و ارتباط تجار است و وجود چنین سامانه‌ای برای تخصیص بهینه منابع مالی و نظارت بر هزینه‌کرد تسهیلات لازم بود.

الیاس حضرتی، نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم شفاف‌سازی اقتصادی در تمام بخش‌ها گفت: ایجاد پلت‌فرمی با هدف شفاف‌سازی عملیات‌های بانکی و تسهیل ارتباط تجار گامی در مسیر بهبود وضعیت اقتصادی است. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت مستمر در راستای ارائه تسهیلات می‌تواند از انحراف منابع جلوگیری کند، افزود: در سال‌های گذشته برخی از منابع در جای دیگر هزینه شده است. از این رو وجود سامانه‌ای برای تخصیص بهینه منابع مالی و نظارت بر هزینه کرد تسهیلات لازم بود.

وی تصریح کرد: با ایجاد سامانه‌هایی در راستای شفافیت‌های مالی از جمله سککوک انقلاب بزرگی در عرصه اقتصادی شفاف شاهد خواهیم بود. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد سامانه سککوک نشان از توانمندی جوانان ایرانی در شفاف‌سازی اقتصادی دارد، گفت: با راه‌اندازی این سامانه و سامانه‌های مشابه، تولید در کشور رونق خواهد گرفت؛ زیرا دیگر شاهد اخذ تسهیلات به نام تولید به کام اقدامات دیگر نخواهیم بود.

 

منبع
روزنامه دنیای اقتصاد
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن