اخبار سککوک

یارانه معیشتی باید در قالب کارت اعتباری باشد/ تولید ملی از طریق تخصیص کارت معیشتی به مردم رونق می‌گیرد

محمد باقری بنابی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره تخصیص کارت اعتباری برای خرید کالای ایرانی توسط دولت به مردم، اظهار کرد: تخصیص کارت اعتباری به مردم از این حیث مهم است که باعث می‌شود پول نقد دیگر در اختیار آن‌ها قرار نگیرد زیرا این مبالغ باعث می‌شوند نقدینگی افزایش یابد.

وی ادامه داد: اما نکته مهمی که در تخصیص کارت اعتباری وجود دارد این است که این کارت‌ها باید طوری تعبیه شوند که امکان خرید و فروش آن‌ها وجود نداشته باشد زیرا در گذشته برخی‌ افراد یا این کارت‌ها را به فروش می‌رسانند یا به پول تبدیل می‌کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: لذا باید به جای تخصیص پول، اعتباری از سوی دولت به مردم داده شود یعنی دولت اعلام کند مبلغی را به فروشگاه‌هایی پرداخت کرده است تا مردم بتوانند با استفاده از کد ملی و کارت معیشتی این کالاها را دریافت کنند.

باقری با بیان اینکه تخصیص اعتبار به جای پول مشکلات گذشته را ایجاد نمی کند، تصریح کرد: باید سعی کنیم با در اختیار گذاشتن کارت‌های اعتباری کمک معیشتی، نقدینگی در کشور زیاد نشود و همچنین سعی شود این سرمایه به سمت خرید کالای داخلی هم برود.

وی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کرده اند، هر چه قدر به فکر حمایت از تولید باشیم و تولیدمان رشد داشته باشد درآمد مردم نیز می تواند رشد داشته باشد و باید به طور کاملاً جدی به فکر حمایت از تولید و رشد تولید ملی باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: کارت های اعتباری می‌تواند راهگشای تولید داخلی شوند ولی باید به صورت اعتبار در اختیار مردم گذاشته شود تا مردم بتوانند وسایل زندگانی خود را از کالاهای داخلی فراهم کنند و هم این اتفاق باعث می‌شود تولید ملی در کشور رونق بگیرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن