اخبار سککوک

مزایای اعطای کارت‌های اعتباری با تضمین سهام عدالت در سامانه سککوک

نماینده مردم ملایر در مجلس یازدهم گفت: اعطای کارت‌های اعتباری براساس ارزش سهام عدالت یکی از طرح‌های مثبت سامانه سککوک محسوب می‌شود.

هادی بیگی‌نژاد با بیان اینکه اعطای کارت‌های اعتباری به عموم مردم برای خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید داخلی در شرایط شیوع ویروس کرونا می‌تواند طرح مفید و مؤثری محسوب شود، گفت: باید یک نکته را در نظر داشت که حتماً ضروری است برای بازپرداخت آن به مردم فرصت داده شود.

وی درباره اعطای کارت اعتباری براساس ارزش سهام عدالت به دارندگان این سهام که در بانک ملی از طریق سامانه سککوک اجرا می‌شود، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در سامانه سککوک دراعطای کارت براساس ارزش سهام عدالت مدنظر قرار دارد، کارمزد منطقی آن است.

بیگی‌نژاد یادآور شد: همچنین بانک ملی باید براساس خدماتی که سامانه سککوک ارائه می‌دهد، منطبق با نیاز و ارزش سهام عدالت به نیازمندان و درخواست‌کنندگان کارت اعتباری اعطا کند؛ یعنی اگر درخواست تسهیلات کمتر از سقف باشد، فقط درصدی از ارزش سهام عدالت افراد بلوکه شود و مابقی در اختیار دارنده سهام باشد و بعد از اینکه فرد با بانک ملی تسویه کرد، مابقی سهام عدالت او آزاد شود.

وی با بیان اینکه اعطای کارت اعتباری براساس ارزش سهام عدالت یکی از طرح‌های خوب سامانه سککوک محسوب می‌شود، عنوان کرد: این طرح علاوه براینکه مالکیت مردم بر سهام عدالتشان را محفوظ می‌دارد به جهش تولید نیز کمک شایانی خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان پیشنهادی تأکید کرد: همچنین اقساط تسهیلاتی که در قالب کارت اعتباری به صاحبان سهام عدالت پرداخت می‌شود باید طوری باشد که بتوانند به راحتی آن را پرداخت کنند، یعنی میزان اقساط پرداختی در یک ماه کم باشد و به زمان بازپرداخت اضافه شود و همچنین بهتر است که یک یا دو ماه تنفس بعد از دریافت تسهیلات اعمال شود.

بیگی‌نژاد در پایان توصیه کرد که شرایط امروز جامعه، شرایط مناسبی نیست و اگر بانک‌ها می‌توانند باید از سود بانکی خود بکاهند و طرح‌های حمایتی خود را برای مردم افزایش دهند تا اقشار ضعیف بتوانند سرپا بایستند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن