اخبار سککوک

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: سککوک کلید تامین منابع مالی بخش تولید است

شهاب نادری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: راه‌اندازی سامانه‌ای مانند سککوک که بتواند جلوی مفاسد اقتصادی و رانت را بگیرد و این چرخه منابع مالی را حمایت کند دستاورد مهمی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر ضرورت تسریع در تامین منابع مالی واحدهای تولیدی، گفت: با راه‌اندازی پلتفرم سککوک گام مناسبی در مسیر تامین مالی این نوع بخش‌ها و صنایع برداشته شده و آینده درخشانی نیز خواهد داشت.
شهاب نادری با تاکید بر ضرورت تسریع در تامین منابع مالی واحدهای تولیدی، گفت: استفاده از زیرساخت‌های تامین مالی الکترونیک مانند سککوک با حذف لابی‌گری شفافیت اقتصادی را در پی دارد.
وی با تاکید بر اینکه کشورهای پیشرفته با تامین مالی واحدهای تولیدی توانسته‌اند به رشد اقتصادی درخوری دست یابند، گفت: راه‌اندازی سامانه‌ای مانند سککوک که بتواند جلوی مفاسد اقتصادی و رانت را بگیرد و این چرخه منابع مالی را حمایت کند دستاورد مهمی است.
نماینده مردم پاوه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حذف رانت و ایجاد شفافیت می‌تواند کنترل و کاهش نیاز به نقدینگی را در بخش‌های تولیدی و صنعتی به همراه داشته باشد، افزود: مسدودسازی مسیر دریافت وام های میلیاردی با هدف تولید و هزینه‌کرد آن‌ها در بخش های مختلف از جمله ویلاسازی خود اقدامی است که اقتصاد را از بن‌بست‌های بسیاری می‌رهاند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اکنون زمان استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و رسیدن به سطح معقولی از توسعه فرارسیده است، تصریح کرد: بسیاری از کشورهای پیشرفته با نظارت‌های سیستماتیک توانسته‌اند در شناسایی رانت‌ها و مفاسد پیش‌قدم شوند و اکنون لازم است این مهم در کشور ما نیز با سامانه‌هایی همچون سککوک پیگیری شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه تامین تسهیلات ارزان با نرخ سود مناسب همیشه دغدغه بخش تولید بوده است، گفت: راه‌اندازی پلتفرم سککوک خوشبختانه گام مناسبی در مسیر تامین مالی این نوع بخش‌ها و صنایع برداشته و آینده درخشانی نیز خواهد داشت.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن