اخبار سککوک

سککوک مسیری برای رونق بخش مسکن و صنعت ساختمان

سیدابوالفضل موسوی بیوکی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حمایت دولت از سامانه سککوک می‌تواند از رکود در بسیاری از بخش‌ها به واسطه حمایت از تامین زنجیره تولید جلوگیری کند، گفت: این پلتفرم در حوزه مسکن و ساخت و ساز نیز می‌تواند راهگشای بسیاری از مسیرهای مسدود شده باشد.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی با بیان اینکه در چند سال اخیر روش تامین مالی بنگاه‌های تولیدی تغییر بسیاری داشته است، گفت: استفاده از روش‌های جدید تامین مالی برای ممانعت از عقب‌ماندگی در این حوزه لازم است از این رو باید بررسی روش‌های جدید در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زنجیره‌های تامین اعتباری مالی قطعا می‌توانند به رونق تولید و در نتیجه معکوس شدن روند تورم کمک کنند، افزود: در این حوزه بانک مرکزی باید ضمن حمایت از روش‌های جدید با تدوین دستورالعمل‌های مورد نیاز و حتی کمک گرفتن از مجلس نقص قوانین را جبران کند.
وی با تاکید بر اینکه در همه جای دنیا بانک‌ها از تزریق پول نقد به بنگاه‌های کوچک و متوسط و بزرگ فاصله گرفته‌اند، تصریح کرد: استفاده از روش‌های جدید تامین مالی ضمن افزایش شفافیت‌های مالی توانسته بسیاری از واحدهای در معرض انحلال را نجات دهد از این رو در کشور ما نیز این مهم نباید مغفول بماند.
موسوی بیوکی با بیان اینکه باید از این پس معاملات اعتباری را مبنای تامین مالی بنگاه‌ها مدنظر قرار دهیم، گفت: باید با این روش از مفاسد احتمالی در شبکه تامین مالی نیز جلوگیری کرده و با هدف‌مند سازی تامین‌ها رسیدن به نتایج را تسهیل کنیم.
این نماینده مردم در مجلس دهم بر ضرورت اطلاع‌رسانی بیشتر برای آشنایی واحدهای تولیدی با سامانه‌ سککوک تاکید کرد و گفت: با فعالیت‌ سامانه‌هایی مانند سککوک واسطه‌ها حذف می‌شوند که این خود مسیر را با شفافیت دو چندان رو به رو خواهد کرد.
وی ادامه داد: شرط توفیق در تحقق اهداف سامانه سککوک تعامل دولت است، زیرا باید در این مسیر ضمن ریل‌گذاری صحیح منابع زیرساختی نیز تامین شود.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین از موفقیت سامانه سککوک در بخش صنایع واسبته به صنعت ساختمان خبر داد و گفت: در شرایطی که در رکود به سر می‌بریم باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا با راه افتادن صنعت مسکن رونق اقتصادی رخ دهد.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن