اخبار سککوک

سامانه سککوک قدمی مثبت در راستای حمایت از تولید ملی است

دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی راه‌اندازی سامانه‌ سککوک را اقدامی مثبت در راستای حمایت از تولید دانست و گفت: دید مثبتی نسبت به این سامانه وجود دارد و با استفاده از مکانیزم‌های اجرایی سککوک می‌توان رونق تولید ملی را رقم زد.

رضا باکری، دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی راه‌اندازی سامانه سککوک را قدمی مثبت دانست و گفت: اینگونه سامانه‌ها به تولید به ویژه در بخش‌های مختلف کشاورزی برای تامین نقدینگی کمک می‌کند.
دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی افزود: این گونه مکانیزم‌ها باعث می‌شود معاملات و کسب و کار به ویژه در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامی، لبنی و غیره تسهیل شود.
وی افزود: در کل دید مثبتی نسبت به این سامانه وجود دارد و با آشنایی و استفاده از مکانیزم‌های اجرایی سککوک می‌توان به فعالان بی شمار در صنایع لبنی کمک کرد تا بتوانند تولید ملی و صادرات غیر نفتی کشور را در این حوزه رونق بیشتری دهند که البته طی سال‌های گذشته همواره صادرات در حوزه صنایع لبنی رو به افزایش بوده است.
باکری با تاکید بر اینکه جلسات متعددی در این خصوص برگزار شده است، عنوان کرد: سامانه‌هایی مانند سامانه سککوک به دنبال ارتباط میان تمام عناصر عرصه و توزیع تولید محصولات لبنی هستند. بنابراین به گردش در آمدن این سیستم‌‌ها بین ذی نفعان زنجیره تامین شیر و محصولات لبنی اقدامی مثبت است. البته همه فعالان صنایع لبنی باید با ویژگی‌های این سامانه بیشتر آشنا شوند.
دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی همچنین به مشکلات این صنعت اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی در حوزه‌های مختلف بخش کشاورزی و صنایع لبنی کمبود نقدینگی است که این مسئله محدودیت‌های فراوانی برای فعالان این عرصه ایجاد کرده اما استفاده از سامانه‌هایی مانند سامانه سککوک می تواند در تامین نقدینگی و حل مشکلات موجود کمک شایانی کند.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن