اخبار سککوک

تغییر در نگاه به بازار پول کشور با ورود سامانه سککوک

شکور پورحسین شقلان، عضو فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد در مجلس، گفت: مهم‌ترین اتفاق در سامانه سککوک تغییر در نگاه بازار پولی کشور است که این موضوع به خودی خود دارای اهمیت ویژه‌ای است.

شکور پورحسین شقلان با تاکید بر لزوم توجه به سامانه سککوک در کشور، گفت: بر اساس اطلاعات به دست آمده این سامانه نوعی سامانه کشوری در حوزه کسب و کار به شمار می رود که جزو اولین سامانه‌های مبادله‌ اعتباری در ایران به شمار می رود.
نماینده مردم پارس آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سامانه سککوک جهت ارتقاء و تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین‌المللی ایجاد شده لذا توجه و حمایت از این سامانه می‌تواند به چرخه تولید و زنجیره تامین مالی کمک زیادی کند.
این نماینده مردم درمجلس دهم، تصریح کرد: مهم‌ترین اتفاق در سامانه سککوک تغییر در نگاه بازار پولی کشور است که این موضوع به خودی خود دارای اهمیت ویژه ای است که باید به آن بها داده شود چرا که راه‌اندازی آن، اتفاق تازه‌ای در حوزه اقتصاد محسوب می شود.
وی یادآور شد: در این میان لازم است تا بانک مرکزی پیشرو و حمایتگر سامانه سککوک باشد تا بتواند اثر مثبت خود را در بازار و فعالیت‌های اقتصادی بگذارد در غیر اینصورت نمی توان از ظرفیت‌های نهفته این سامانه به درستی استفاده کرد.
عضو فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این سامانه آن است که با توجه به اینکه در بستر اینترنت اجرا می‌شود، لذا دخالت انسان در آن از بین می رود و همین امر مانع از بروز فسادهای اقتصادی که امروز چالش جدی کشور به شمارمی رود، خواهد شد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن