اخبار سککوک

تامین منابع تولید در گرو استفاده از فناوری‌های نوین در حوزه مالی

سیدکاظم دلخوش، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تامین منابع تولید در گرو استفاده از فناوری‌های نوین در حوزه مالی است، گفت: قوانین حمایتی در خصوص سامانه‌ها و نرم‌افزارهای تسهیل‌گر رشد اقتصادی در کشور وجود دارد.

سیدکاظم دلخوش با بیان اینکه قوانین حمایتی در خصوص سامانه‌ها و نرم‌افزارهای تسهیل‌گر اقتصادی در کشور وجود دارد، گفت: خوبشختانه در سال‌های اخیر همسو با رشد تکنولوژی بهره‌مندی از آن نیز توانسته تحولاتی را در اقتصاد ایجاد کند.
نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت از واحدهای تولیدی با تامین منابع مالی مهم ترین اقدامی است که می‌تواند موجه بودن سامانه‌های مالی در این حوزه را تایید کند، تصریح کرد: اینکه سامانه‌ای در شرایط فعلی اقتصاد بتواند چنین گامی در مسیر تامین مالی بردارد تحقق اقتصادی پویا را در پی خواهد داشت.
دلخوش با تاکید بر اینکه باید سامانه‌های مورد استفاده در حوزه بانکی بتوانند سرمایه‌گذاری‌های داخلی را تقویت کنند، افزود: اینکه ارز از کشور خارج نشده و در مسیر رشد اقتصادی در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری شود، می‌تواند نویددهنده اقتصادی روشن در آینده نه چندان دور باشد.
وی با بیان اینکه اقدامات اخیر شبکه بانکی در حوزه استفاده از فناوری‌های نوین مورد تقدیر است، گفت: استفاده از سامانه‌های نوین در بستر وب توانسته شفافیت اقتصادی را چند برابر کند که این اقدام مسیر سواستفاده‌های مالی را مسدود می‌کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره پیوند تجار به یکدیگر با کمک سامانه سککوک، یادآور شد: هماهنگی تجار در حوزه صادرات و واردات یکی از مطالبات دیرینه برای نظم‌دهی به فعالیت‌های اقتصادی بوده که خوشبختانه به تازگی در دست اقدام است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن