اخبار سککوک

اهمیت ایجاد زنجیره‌های تامین اعتباری مالی در رونق بخش مولد کشور

یک کارشناس بانکی با بیان اینکه سرویس‌های بانکی را در اختیار فین‌تک‌ها قرار داد بر اهمیت ایجاد زنجیره‌های تامین اعتباری مالی در رونق بخش مولد کشور تاکید کرد.

محمد رحیم‌زاده عبدی با بیان اینکه فین‌تک‌ها و سامانه‌های الکترونیکی ورود خوبی به فضای بانک‌داری و تجارت کشور داشته‌اند، اظهار کرد: بسیاری از کارشناسان بر این باورند که باید سرویس‌های بانکی را در اختیار فین‌تک‌ها قرار داد تا تجارت‌های مختلف بر این پایه ایجاد شود و رونق بگیرد.
مدیر نرم‌افزار بانک پارسیان افزود: از بعد تخصصی اگر بخواهیم به فعالیت زنجیره‌های تامین اعتباری نگاه کنیم، مباحث رگولاتوری در این زمینه قابل بحث است، چراکه بعضا قواعد و قوانینی وجود دارد که محدودیت‌هایی در زمینه این فعالیت‌ها ایجاد می‌کند.
رحیم‌زاده عبدی با تاکید بر اینکه قواعد و قوانین نظام بانکی باید متناسب با شرایط اقتصادی، متغیر باشد، تصریح کرد: متاسفانه سرعت تغییر قوانین ما به اندازه سرعت تغییر تکنولوژی نیست.
وی درباره اهمیت ایجاد زنجیره‌های تامین اعتباری مالی در رونق بخش مولد کشور، اظهار کرد: برای مثال اگر زنجیره‌ای مثل خودروسازی را در نظر بگیرید، سامانه‌های تامین اعتباری مالی از جمله سامانه سککوک می‌تواند قطعه‌ساز، تامین‌کننده مواد اولیه، خودروساز و خدمات را در قالب یک زنجیره به هم متصل کند.
مدیر نرم‌افزار بانک پارسیان با بیان اینکه تا پیش از این سامانه‌های زنجیره تامین اعتباری مالی نتوانسته‌اند آنطور که باید موفق عمل کنند، گفت: زنجیره‌ها باید به هم متصل و در تعامل باشند و در این صورت است که می‌توانند موفق باشند.
رحیم‌زاده عبدی اضافه کرد: اگر زنجیره تامین را بتوان به طور کلی در یک بانک متمرکز کرد یک اتفاق برد ـ برد است، چراکه هم زنجیره از این موضوع سود و می‌برد و هم بانک، اما این موضوع کمی ریسک دارد و کار سختی است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن