اخبار سککوک

آینده روشن پلتفرم‌های مالی در اقتصاد ایران

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس آینده پلتفرم‌های مالی مانند سککوک را در اقتصاد ایران روشن ارزیابی کرد.

علی وقف چی با تاکید بر ضرورت توجه به نوآوری‌ها در حوزه بانکی و استفاده از آن‌ها در بحث رونق تولید گفت: خوشبختانه نوآوری‌های رخ داده در بحث پولی و مالی کشور توانسته ضمن حمایت از تولید، شفافیت‌های بسیاری را نیز رقم بزند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سامانه‌ها و پلتفرم‌های جدید مالی مانند سککوک توانسته‌اند فضای کسب و کار را بهبود ببخشند، افزود: عرضه بدون واسطه محصولات و مایحتاج و مواد اولیه تولیدکنندگان در پلتفرم‌های جدید مالی نشان می‌دهد که این سامانه‎ها موفق بوده‎اند از این رو آینده روشنی نیز برای آنها متصور است.

وی با اشاره به نقش پلتفرم های جدید مالی در بخش کمک به تولیدات کشاورزی، تصریح کرد: پلتفرم‌های جدید مالی توانسته‌اند به خوبی زنجیره تولید را پوشش داده و با تامین نیازهای تولیدکنندگان آن‌ها را در بهبود شرایط اقتصادی کمک کنند.

وقف‌چی همچنین با یادآوری شفاف شدن مسیر تامین مالی واحد‌های تولید به واسطه پلتفرم‌های جدید، گفت: در نتیجه حضور این پلتفرم‌ها تولیدکنندگان بیم ایجاد مفاسد اقتصادی را نداشته و با خیالی آسوده اعتماد می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه باید از پلتفرم‌های اینچنینی که واسطی میان تولیدکنندگان شده و مسیر رانت و سواستفاده‌های احتمالی را مسدود می‌کند حمایت شود، افزود: باید با گسترش بیش از پیش این پلتفرم‌ها مسیر اقتصاد بدون واسطه هموار شود.

وی ادامه داد: طراحی این سامانه‌ها مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن ایجاد ارتباط بدون واسطه خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی و غیره است از این رو باید اقتصاد را به سمت بروز چنین نوآوری‌های سوق داد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن