اخبار سککوک

کارت اعتباری باعث رونق جهش تولید می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از اقدامات برای جهش تولید این است که اعتبار به دست تولیدکننده برسد تا با آن بتواند مواد اولیه خود را تامین کند که این اعتبار از طریق خریدهای مردم و به وسیله کارت‌های اعتباری محقق می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از اقدامات برای جهش تولید این است که اعتبار به دست تولیدکننده برسد تا با آن بتواند مواد اولیه خود را تامین کند که این اعتبار از طریق خریدهای مردم و به وسیله کارت‌های اعتباری محقق می‌شود.

محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره اعطای کارت‌های اعتباری درقالب طرح تامین مالی زنجیره تولید، اظهار کرد: تبدیل پول نقد به اعتبار برای این شرایط اقتصادی به صرفه و ابتکار خوبی است؛ زیرا این اعتبار باعث می‌شود که یارانه تولید در مسیر درستی هزینه شود.

وی ادامه داد: دولت یارانه‌هایی را به صنایع و تولید اختصاص می‌دهد چه بهتر که این اعتبار از طرف مردم به صنایع داده شود، یعنی مردم با این اعتبارات می‌توانند کالای خودشان را تامین کنند و همچنین اعتبارات بدون هیچ انحرافی مستقیما به دست تولیدکننده برسد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اقدامات برای جهش تولید این است که اعتبار به دست تولید کننده برسد تا با آن بتواند مواد اولیه خود را تامین کند تا این اعتبار در چرخه تولید بچرخد، نکته بعدی در جهت جهش تولید این است که کالای تولید شده فروخته شود از این رو متقاضی کالا می‌تواند با استفاده از کارت‌های اعتباری نیاز خود را تامین کند که با حرکت کارت‌های اعتباری، هر دو هدف محقق می‌شود.

علیزاده با اشاره به افزایش روزانه نقدینگی در کشور، بیان کرد: تخصیص اعتبار به جای پول نقد می‌تواند کمک کند که نقدینگی در کشور و همچنین در اقتصاد افزایش پیدا نکند. یعنی اگر در کارت‌های اعتباری پول نقد وجود داشته باشد این باعث افزایش نقدینگی شده و همچنین این اعتبار به دست تولید کننده نمی‌رسد و فقط یک چرخه معیوبی شکل می‌دهد.

وی در پایان با بیان اینکه کارت اعتباری همچون وام برای افراد است و دریافت کننده می‌تواند با این وام نیاز خود را برطرف کند، تصریح کرد: یکی از مزایای کارت‌های اعتباری این است که افراد درخواست کننده این کارت‌ها می‌توانند به جای ضامن از یارانه یا سهام عدالت خودشان استفاده کنند و این اوراق را به جای ضامن در اختیار بانک قرار دهند تا از این وام استفاده کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن