اخبار سککوک

هدایت صنایع به مسیر ارزآوری با کمک سامانه سککوک

رمضانعلی سبحانی‌فر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه روش‌های نوین تامین مالی می‌توانند با تقویت وضعیت تولید و صنایع، ارزآوری را برای کشور را تسهیل کنند، گفت: سامانه سککوک می‌تواند بازار ارز را نیز ساماندهی کند.

رمضانعلی سبحانی‌فر با بیان اینکه روش‌های نوین تامین مالی توانسته بسیاری از صنایع را از تعطیلی و یا حتی تعدیل نیرو نجات دهد، گفت: حمایت دولت از این نوع روش‌های جدید می‌تواند به ایجاد تحول اساسی در اقتصاد کمک کند.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سامانه‌ها و پلتفرم‌های کسب و کار تاکنون به خوبی مورد حمایت دولت قرار نگرفته است، گفت: حمایت دولت از این نوع سامانه‌های نوین تامین مالی می‌تواند روند توسعه اقتصادی را تسریع کند.
وی با اشاره به تجربه کشورهای موفق در توسعه صنایع خود، تصریح کرد: بسیاری از کشورها با استفاده از این نوع پلتفرم‌ها توانسته‌اند صنایع درگیر با مشکلات مالی خود را احیا کرده و به سوددهی نزدیک کنند.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از صنایع کشور از کاشی‌سازی گرفته تا صنعت خودروسازی می‌توانند از خدمات سککوک استفاده کنند، افزود: سامانه‌های کسب و کار در کشورهای در حال توسعه، بسیار مورد حمایت دولت هستند اما متاسفانه در کشور ما این نوع حمایت‌ها وجود ندارد، از این رو لازم است با بسترسازی و ریل‌گذاری برای این نوع سامانه‌ها رشد هر چه بیشتر اقتصادی پیگیری شود.
وی با تاکید بر اینکه برای پیشرو بودن در رشد اقتصادی، کشور‌ها اقدام به سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های بلند مدت کرده و مشوق‌ها و شرایطی را به وجود آورده‌اند تا از پتانسیل سازنده‌ سامانه‌های کسب و کار‌ برای رسیدن به رشدی پایدار استفاده کنند، گفت: سککوک نمونه پلتفرم مالی موفقی است که می‌تواند در آینده بسیاری از صنایع را به مسیر صادراتی و ارزآوری موفق هدایت کند.
سبحانی‌فر همچنین با اشاره به بازار ارز و نوسانات قیمتی در آن، افزود: سککوک با تقویت بحث صادرات در بخش تولید می‌تواند با ارزآوری برای کشور این نوع نوسانات قیمتی را نیز به حداقل ممکن برساند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن