اخبار سککوک

نقش موثر سککوک در بهبود فضای کسب و کار

عضو هیئت نمایندگان اتاق اصفهان با اشاره به نقش موثر سککوک در بهبود فضای کسب و کار از کمک ویژه این سامانه به تامین مالی بنگاه‌های تولیدی خبر داد.

نشست فعالان اقتصادی استان اصفهان با دست‌اندرکاران سککوک در راستای رونق تولید و تامین مالی زنجیره‌های تامین در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان برگزار شد.

 

این نشست با حضورعلی کرباسی‌زاده مشاور عالی و از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان، محمد نور آزادی رئیس اداره امور شعب بانک ملّی استان اصفهان، فردوس باقری مدیرعامل سککوک و فعالان اقتصادی، تجار، بازرگانان و تولیدکنندگان استان اصفهان برگزار و قابلیت‌های سامانه سککوک به بخش خصوصی معرفی شد.

 

علی کرباسی‌زاده عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان به نقش سککوک در راستای بهبود فضای کسب و کار اشاره و از توجه ویژه مدیران بانک ملی به تامین مالی بنگاه‌های تولیدی تشکر کرد.

 

وی در رابطه با ظرفیت‌های خرید و فروش اعتباری در سککوک و نیاز به معرفی زنجیره‌های تامین توسط حاضرین جهت فعالیت در سککوک مطالبی را عنوان کرد.

 

کاهش هزینه‌های تولید با استفاده از سککوک

 

در ادامه نشست محمد نور آزادی رئیس اداره امور و شعب بانک ملّی استان اصفهان اظهار داشت: طبق برآوردهای حاصله، با کمک سککوک در حوزه تسهیلات و تعهدات ارائه شده در زنجیره‌های تامین، هزینه‌های مالی تولید در صنایع مختلف کاهش می‌یابد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه سککوک به اختصاص صحیح و شفاف منابع مالی بانک کمک می‌کند، یادآور شد: در روش پیشنهادی سککوک نسبت به روش اعتبار اسنادی می‌تواند مزیت‌های مختلف از جمله مزیت مالی داشته باشد و دنیا هم به تدریج به این سمت حرکت می‌کند.

 

آشنایی تجار اصفهانی با سامانه سککوک

 

سپس فردوس باقری مدیرعامل سککوک قابلیت‌ها و مزایای سامانه سککوک را برای تجار و بازرگانان تشریح کرد.

 

در ادامه جلسه در خصوص سوالات و ابهامات مطروحه توسط حاضرین در رابطه با فرآیندهای اجرایی عضویت و کاربری سککوک، ظرفیت‌های حوزه صادرات و واردات، مزایا و تفاوت‌های آن با LC داخلی، نرخ کارمزدها، جایگاه حوزه B2C در سککوک و برخی موضوعات دیگر بحث و تبادل نظر شد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن