اخبار سککوک

نقش زنجیره‌های تامین اعتبار در رونق تولید

یک کارشناس بانکی معتقد است که زنجیره‌های تامین اعتباری مالی قطعا می‌توانند به رونق تولید کمک کنند، اما نقص قوانین در این زمینه مانع گسترش فعالیت آن‌هاست.

سید جعفر صدری درباره فعالیت زنجیره‌های تامین اعتباری مالی، اظهار کرد: کسب‌وکارها‌یی از این نوع، کسب و کارهایی است که با ورود تکنولوژی به تجارت، تغییر شکل داده، اما نکته اصلی این است که آیا این کسب و کارها با شکل موجود به تنهایی می‌توانند کاری را که بر عهده آن‌هاست انجام دهند؟
وی با بیان اینکه پاسخ این پرسش منفی است، تصریح کرد: تکنولوژی زمانی که وارد کشور می‌شود، باید بومی‌سازی شود و وقتی می‌خواهد بومی شود، فقط بحث فناوری اطلاعات و استفاده از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مرتبط با آن نیست، بلکه تمامی فرآیندهای مرتبط در زیرساخت‌ها باید به روز شوند.
مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات تاکید کرد: سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف در این زمینه باید درگیر شده و تعاملات خوبی بین آن‌ها برقرار شود که بتوانند این ایده‌ها را در قالب دستورالعمل و … وارد کسب و کار کنند.
صدری با اشاره به مشکلات قانون‌گذاری در این زمینه‌ها، گفت: برای مثال مشتریانی که از این کسب و کارها استفاده می‌کنند باید بدانند که در صورت بروز مشکل به کدام نهاد باید مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه قواعد و قوانین بر اساس این تکنولوژی‌های جدید به روز نشده است، به ایجاد زنجیره‌های تامین اعتباری مالی مانند سککوک اشاره و اظهار کرد: زمانی که شما یک زنجیره تامین ایجاد می‌کنید، این امکان مهیا می‌شود که از یک اعتبار در یک زنجیره استفاده شود که این امر قطعا به رونق بخش تولید کمک می‌کند.
مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات افزود: با این حال زمانی که وارد بحث پیاده‌سازی این سیستم‌ها می‌شویم، با توجه به اینکه مشکلات قوانینی زیادی داریم، مشتریان استقبال زیادی از آن نمی‌کنند.
صدری تاکید کرد: این مشکل در طرح‌های خرد بیشتر خود را نشان می‌دهد و در صنوف بزرگ‌تر شاید این طرح موفق‌تر باشد، از سوی دیگر بنگاه‌های بزرگ خیلی با این مقوله آشنا نیستند.
وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی بیشتری باید درخصوص این سامانه‌ها انجام شود، گفت: با فعالیت‌ سامانه‌هایی مانند سککوک واسطه‌ها حذف می‌شوند و شرایط تولید تسهیل می‌شود، بنابراین دولت هم باید در این زمینه کمک کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن