اخبار سککوک

مقابله سیستمی با بیکاری با کمک تامین مالی زنجیره تامین

سیدجواد حسینی کیا، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به فعالیت سامانه سککوک در تامین مالی زنجیره تامین گفت: اینکه سامانه‌ای بتواند حلقه منابع مالی را برای این نوع واحدها تامین کند، یعنی مقابله سیستمی با بیکاری در دست اقدام است.

سیدجواد حسینی کیا با بیان اینکه زمان رشد تکنولوژی‌ها در حوزه بانکی فرا رسیده است، گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر همزمان با سیستمی شدن امور در حوزه تامین مالی و بانکی علاوه بر کاهش هزینه‌ها روند نزولی مفاسد اقتصادی نیز مشهود است.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی باید در حکم نخ تسبیح بتواند نوآوری‌های بانکی را یک جا جمع کرده و به واسطه آن شفافیت مالی ایجاد کند، تصریح کرد: حمایت از پلتفرم‌هایی که بتواند ضمن شفافیت مالی به تحقق شعار سال در حوزه رونق تولید کمک کند به طور حتم ستودنی است.

وی با تاکید بر اینکه با بروز مشکلات اقتصادی تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی در نتیجه نبود منابع مالی رخ داده است، گفت: اینکه سامانه‌ای همچون سککوک بتواند حلقه منابع مالی را برای این نوع واحدها تامین کند یعنی مقابله سیستمی با بیکاری در دست اقدام است.

حسینی‌کیا ادامه داد: هر چه نظارت‌ها در حوزه پولی و مالی کشور به صورت سیستمی و بدون دخالت انسان باشد احتمال تخلف کمتر بوده و تسهیلات به صورت هدفمند به تولیدکننده واقعی می‌رسد که این خود گامی بزرگ در مسیر بهبود وضعیت اقتصادی کشور در آینده‌ای نزدیک است.
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس نیز حامی چنین سامانه‌های بوده و در این راستا در صورت لزوم از هیچ کمکی فروگذاری نخواهد کرد.

 

منبع
بانکداری ایرانی
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن