اخبار سککوک

مجلس آماده تصویب قوانین برای آنلاین شدن صفر تا صد خدمات بانکی

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، از آمادگی مجلس برای تصویب قوانین برای آنلاین شدن صفر تا صد خدمات بانکی خبر داد.

به گزارش تجارت گردان به نقل از برنا، صدیف بدری با تاکید بر ضرورت حرکت شبکه بانکی به سمت شفافیت هر چه بیشتر، گفت: حرکت شبکه بانکی در فضای آنلاین و شفاف می‌تواند از بروز مفاسد اقتصادی جلوگیری کند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارایه تسهیلات، دریافت تضامین بانکی و هر اقدام دیگر در این حوزه باید در بستر آنلاین انجام شود، تصریح کرد: اکنون بسیاری از کشورهای دنیا در مسیر آنلاین شدن صفر تا صد خدمات بانکی قرار گرفته‌اند و لازم است ایران نیز در این مسیر حرکت کند.

وی آنلاین شدن همه خدمات بانکی را یک تحول اقتصادی خواند و افزود: استفاده از سفته و برات الکترونیکی نیز در مراودات مالی باید در دستور کار قرار بگیرد زیرا تسهیل فعالیت‌های مالی را رقم خواهد زد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید سازوکار مورد نیاز آنلاین شدن خدمات بانکی فراهم شود، تصریح کرد: با آنلاین و شفاف شدن روند خدمات بانکی قطعا تسهیلات دیگر خارج از هدف اولیه مصرف نشده و به این ترتیب جلوی انحراف منابع نیز گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: با الکترونیکی شدن خدمات بانکی قطعا کاهش حضور در شعب را شاهد خواهیم بود که این خود ضمن جلوگیری از اتلاف منابع در صرفه‌جویی در وقت نیز تاثیر چشم‌گیری دارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس با شفافیت در همه بخش ها به ویژه در حوزه مباحث مالی به شدت موافق بوده و اگر قوانینی در این حوزه لازم باشد مصوب خواهد کرد.

منبع
تجارت گردان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن