اخبار سککوک

فکتورینگ نباید مشمول مالیات بر ارزش افزوده شود

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون ویژه تولید ملی با تاکید بر ضرورت حمایت از روش‌های تامین مالی نوین، گفت: فکتورینگ مسیری برای کوتاه شدن زنجیره تامین مالی بوده که نباید با در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده به گران شدن این هزینه‌ها دامن بزنیم.

رحیم زارع با تاکید بر ضرورت حمایت از روش‌های تامین مالی نوین، گفت: باید اقدامی صورت بگیرد که تامین مالی تولید بدون تحمیل هزینه بیشتر به واحدهای مولد صورت بگیرد.
نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی، بیان اینکه باید از روش‌های سنتی تامین مالی فاصله بگیریم، افزود: فکتورینگ مسیری برای کوتاه شدن زنجیره تامین مالی است که نباید با در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده به گران شدن این هزینه‌ها دامن بزنیم.
وی با تاکید بر اینکه باید زمینه رشد نظام‌های تامین مالی فراهم شود، تصریح کرد: با در نظر گرفتن معافیت‌های مالیاتی در حوزه ارزش افزوده برای فکتورینگ می‌توانیم زمینه رشد و توسعه این مهم را فراهم کنیم.
زارع با بیان اینکه باید از روش‌های سنتی تامین مالی فاصله گرفته و از تجربیات موفق کشورهای پیشرفته در این حوزه استفاده کنیم، گفت: خدماتی که در قالب فکتورینگ ارایه می‌شود نیز به مثابه نوع جدید تامین مالی واحدهای تولیدی باید از معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برخوردار شوند تا بتوان به آینده رشد تولید در کشور امیدوار بود.
این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: مجلس با هر روشی که بتواند اقتصاد را مولد کرده و مشکلات اقتصادی را کاهش دهد، موافق است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن