اخبار سککوک

سککوک سامانه ای برای احیای اعتماد مردم به شبکه بانکی

پرداخت هدفمند تسهیلات بانکی با کمک سامانه‌هایی همچون سککوک که در بستر اینترنت و وب فعال هستند، اعتماد مردم را به شبکه بانکی افزایش خواهد داد.

احمد انارکی محمدی با بیان اینکه ناگزیر به استفاده از تکنولوژی روز در حوزه پولی و مالی کشور هستیم، گفت: استفاده از سامانه‌های جدید مالی با توجه به فعالیت عمده در بستر وب توانسته با کاهش دخل و تصرف انسانی مفسده‌های اقتصادی را از بین ببرد.
نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با سامانه‌هایی همچون سککوک امکان شفاف‌سازی تمامی مراودات بانکی فراهم می‌شود، افزود: ما همیشه نیازمند حمایت از تولیدکنندگان و فروشندگان از طریق ایجاد تقاضا برای کالا و توسعه بازار بوده‌ایم و اکنون که سامانه‌ای این مسئولیت را بر عهده گرفته باید با حمایت‌های مناسب زمینه توسعه فعالیت‌های آن را فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه برخی تحریم‌ها و محدودیت‌های داخلی امکان رشد اقتصادی را از کشور سلب کرده است، تصریح کرد: اگر محدودیت ها برای فعالیت سامانه‌ها و طرح‌هایی همچون سککوک برداشته شود به طور حتم بهبود در حوزه اقتصاد رخ خواهد داد.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه با استفاده از سامانه‌های نوین در بستر بانکی سرمایه‌گذاری‌های هدفمند انجام خواهد شد، گفت: متاسفانه تاکنون در خلاء چنین سامانه‌هایی سرمایه‌گذاری‌های کاذب بسیاری رخ داده که بازار را نیز متشنج کرده‌ است.
انارکی محمدی با بیان اینکه با استفاده از سامانه سککوک کلاهبرداری‌ها به جهت افزایش شفافیت مالی کاهش خواهد یافت، افزود: بانک مرکزی باید با حمایت از چنین سامانه‌هایی در مسیر شفافیت بیشتر اقتصادی گام بردارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با کاهش خطای انسانی و همچنین پرداخت هدفمند تسهیلات در سامانه‌هایی همچون سککوک که در بستر اینترنت و وب فعال هستند، اعتماد مردم نیز به شبکه بانکی افزایش می یابد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن