اخبار سککوک

سککوک جذابیت سرمایه‌گذاری داخلی را تقویت می‌کند

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی درباره عملکرد سامانه سککوک گفت: استفاده از سامانه‌های نوین در حوزه بانکی شرایط رشد سرمایه‌گذاری در داخل را با ایجاد جذابیت‌های متعدد فراهم می‌کند.

حمیدرضا فولادگر با بیان اینکه اکنون زمان بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در حوزه بانکی با هدف کاهش اثرات تحریم‌ها است، گفت: هر تکنولوژی روزی که تسهیل‌گر مراودات مالی باشد مورد تایید و حمایت مجلس است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استفاده از سامانه‌های نوین بانکی مسیر انجام امور بانکی را کوتاه می‌کند، افزود: با کاهش بروکراسی در انجام مراودات بانکی بسیاری از فعالیت‌ها در راستای رونق اقتصادی متمرکز خواهد شد.

وی با بیان اینکه خلاء سیستمی برای تامین مالی واحدهای تولیدی احساس می‌شد، تصریح کرد: تامین منابع مالی به وسیله سامانه تحت وب یعنی رسیدن به سطحی از نوآوری و پیشرفت در حوزه عملیات‌های اقتصادی که خوشبختانه این مهم در کشور ما رخ داده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه باید با استفاده ازسامانه‌های نوین در حوزه بانکی شرایط سرمایه‌گذاری در داخل را با ایجاد جذابیت های متعدد پیگیری کنیم، گفت: بسیاری از کشورها در این حوزه اقدامات مناسبی انجام داده‌اند و ما نیز باید بتوانیم با پلتفرم‌های نوین این مسیر را طی کنیم.
فولادگر با اشاره به منابع محدود کشور، افزود: اگر سامانه یا پلتفرمی بتواند این منابع محدود را توزیع منطقی کرده و رونق اقتصادی را میسر کند به طور حتم رسیدن به توسعه بر بستر تکنولوژی میسر شده است.
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی یادآور شد: رونمایی از سامانه‌ها و پلتفرم‌های جدید در حوزه تامین منابع مالی این تفکر را که تسهیلات بانکی تنها راه نجات واحدهای تولیدی است از بین می‌برد.

 

منبع
بانکداری ایرانی
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن