اخبار سککوک

سککوک از انحراف منابع جلوگیری می‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه در شرایط فعلی اقتصادی تامین منابع مالی بخش تولید بسیار ضروری است، گفت: ایجاد پلتفرم‌های جدید با هدف تامین مالی واحدهای تولیدی یکی از مناسب‌ترین اقداماتی است که از انحراف منابع جلوگیری می‌کند.

محسن بیگلری با اشاره به مزایای شفاف‌سازی اقتصادی در کشور، گفت: هر چه مسیرهای اقتصادی اعم از پولی و بانکی شفاف‌تر باشد در مسیر توسعه همه‌جانبه گام برداشته‌ایم.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در شرایط فعلی اقتصادی تامین منابع مالی بخش تولید بسیار ضروری است، افزود: تعلل در تامین منابع مالی بخش تولید، بیکاری و تعطیلی واحدهای صنعتی را در پی دارد.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد پلتفرم‌های جدید با هدف تامین مالی واحدهای تولیدی یکی از ممناسب‌ترین اقداماتی است که از انحراف منابع جلوگیری می‌کند، تصریح کرد: در همه کشورهای پیشرفته تامین مالی با شیوه‌های جدید صورت می‌گیرد از این رو اجرای سامانه سککوک نیز از جمله اقداماتی است که می‌تواند از رانت و فساد جلوگیری کند.

بیگلری با بیان اینکه باید در سال‌های گذشته موارد زیادی از انحراف منابع به ویژه در بخش تسهیلات دیده شده است، افزود: متاسفانه وام‌های میلیاردی به نام تولید و به کام ویلاسازی و قاچاق و غیره هزینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه نظارت مستمر سامانه سککوک در بستر وب می‌تواند از رانت در پرداخت تسهیلات میلیاردی جلوگیری کند، گفت: عدم دخالت انسان در فرآیند نظارت یکی از مزایای دیگر این پلتفرم است زیرا جلوی خطای سهوی یا عمدی افراد نیز با این شیوه گرفته می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، یادآور شد: مجلس از سامانه‌های جدیدی که بتواند به شفافیت هر چه بیشتر اقتصاد کشور کمک کند حمایت کرده و در این راستا آماده هر نوع همکاری با بانک مرکزی و دستگاه‌های مسئول است.‎

منبع
بانکداری ایرانی
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن