اخبار سککوک

سككوك و پلتفرم”ملي فاند” بستري براي سرمايه گذاري جمع سپاري

سامانه ملی سککوک با هدف کمک به تأمین مالی بنگاه های کوچک و استارت آپ های دانش بنیان به عنوان حامی رویداد بین المللی رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی ایران که به همت دانشگاه صنعتی امیر کبیر در نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است، حضوری فعال دارد.

محسن ناصرالملکی یکی از دست اندرکاران سامانه ملی سککوک در خصوص حضور در هشتمین جشنواره بین المللی رباتیک، هوش مصنوعی و اتوماسیون ایران، به عنوان یکی از حامیان اصلی، گفت: «یکی از عمده مسائلی که همه بنگاه های کوچک از جمله استارت آپ ها با آن درگیر هستند، مسئله تأمین مالی است. با این نگاه که بخشی از حاضرین در این رویداد جزو استارت آپ ها و بنگاه های کوچک محسوب می شوند که در حوزه رباتیک و هوش مصنوعی فعال هستند و در قالب مسئولیتی که سامانه ملی سککوک در جهت کمک به نقل و انتقال در مبادلات شرکت ها و بنگاه های کوچک دارد، در این رویداد بین المللی شرکت کردیم.

ناصرالملکی با اشاره به محصول نوین ملی فاند و ارائه آن در این رویداد بین المللی، افزود: یکی از ابزارهایی که در سامانه سککوک وجود دارد و با مشارکت بانک ملی ایران و شرکت توسعه تجارت الکترونیک نگین توسن راه اندازی شده است، پلتفرم ملی فاند است و این پلتفرم مکانی است برای الگوی سرمایه گذاری جمع سپاری (Crowdfunding) که در سایر کشورهای دنیا نیز این الگو رایج است. Crowdfunding یکی از ابزارهای تأمین مالی برای بنگاه های کوچک است که استارت آپ ها و بنگاه های کوچک می توانند در قالب ملی فاند مسئله تأمین مالی خود را حل کنند.

وی با اشاره به نقش تضامنی بانک ملی ایران در پلتفرم ملی فاند، گفت: ما در ملی فاند در بخش تضامن با بانک ملی همکاری داریم که جزو نهاد های اصلی بانکی کشور است. در این بستر ما این امکان را به شرکت ها می دهیم تا ایده های خود را به سککوک معرفی نمایند و در قالب جذب منابع و جمع سپاری و وام شخص به شخص به مرحله اجرا بگذارند و این امکان را برایشان فراهم و تأمین مالی کنیم تا آن ایده و پروژه به نقطه اجرایی و عملیاتی برسد.

 

منبع
بانکداری ایرانی
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن