اخبار سککوک

سامانه سککوک مسیری متعالی برای فعالیت‌های اقتصادی

علی اسماعیلی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به راه‌اندازی سامانه سککوک، گفت: سیستمی شدن امور در حوزه اقتصاد به ویژه شبکه بانکی با کنار زدن اعمال سلیقه‌ها می‌تواند مسیری متعالی برای فعالان اقتصادی رقم بزند.

علی اسماعیلی با بیان اینکه شبکه بانکی در سال های اخیر توانسته در زمینه نوآوری در حوزه سامانه‌ها و پلتفرم‌های جدید اقدامات درخوری انجام دهد، گفت: همزمان با نوآوری‌ها در حوزه بانکی، با شفاف‌سازی امور مفاسد اقتصادی روند نزولی را تجربه کرده‌اند.
نماینده مردم نور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت‌های در بستر وب در حوزه شبکه بانکی توانسته علاوه بر تسریع در انجام امور شفافیت لازم را نیز ایجاد کند، افزود: هر چه میزان دخالت انسان در امور کمتر شود به همان میزان امکان بروز تخلفات نیز کاهش می‌یابد.
وی با اشاره به دیگر مزیت وجود سامانه‌های نوین بانکی، تصریح کرد: ایجاد ارتباط میان تجار و بازرگانان در شرایط فعلی که اقتصاد کشور تورم و رکود را تجربه می‌کند لازم است، زیرا این نوع برقراری تعامل می‌تواند اقتصادی پویا ایجاد کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سیستمی شدن امور در حوزه اقتصاد به ویژه شبکه بانکی با کنار زدن اعمال سلیقه ها می‌تواند مسیری متعالی تر برای فعالان اقتصادی رقم بزند، گفت: سامانه‌هایی همچون سککوک می‌توانند خلاء نظارت‌های سیستمی را نیز پر کنند.
اسماعیلی ادامه داد: در کنار نوآوری‌هایی همچون سامانه سککوک باید اطلاع‌رسانی و آموزش همگانی به مردم به ویژه فعالان اقتصادی صورت بگیرد تا نتایج وجود چنین سامانه‌هایی ملموس حس شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس یا هر دستگاه نظارتی دیگر به طور حتم حامی سامانه‌هایی است که به شفافیت هر چه بیشتر مالی کمک می‌کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن