اخبار سککوک

سامانه سککوک به کاهش معاملات بین بنگاهی پایان می‌دهد

جبار کوچکی نژاد، عضو فراکسیون اصناف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سامانه سککوک به کاهش معاملات بین بنگاهی پایان می‌دهد، گفت: روش‌های نوین مدیریت زنجیره تامین مالی در سامانه مذکور به کار گرفته شده و این اقدام در بستر اینترنت رخ خواهد داد.

جبار کوچکی‌نژاد با تاکید بر اینکه رفع موانع تولید واحدها و بنگاه‌های تولیدی از جمله مزایای سامانه سککوک به شمار می‌رود، افزود: سامانه سککوک به حل مشکل تامین مالی کمک می کند و همین موضوع باعث استقبال از این طرح شده است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: سککوک همان سامانه کشوری کسب و کار است که همانطور که از اسم آن مشخص است این سامانه به رونق تولید در کسب و کار منجر می‌شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: روش‌های نوین مدیریت زنجیره تامین مالی در سامانه مذکور به کار گرفته شده و این اقدام در بستر اینترنت رخ خواهد داد و به همین سبب بستر فساد نیز به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد.
وی یادآور شد: سامانه سککوک یک سامانه تولید داخل است که استفاده از آن ضمن آنکه به تولید و فعالیت‌های اقتصادی کمک زیادی می‌کند حمایت از آن نیز می‌تواند به تولید داخل کمک کند لذا باید نگاه حمایتی دولت به این بخش افزایش یابد.
کوچکی‌نژاد تاکید کرد: امروزه کمبود نقدینگی بلای جان حوزه اقتصاد شده است در کنار این مشکل شاهد کاهش سرمایه در گردش بنگاه‌ها نیز هستیم که همه این ها دست به دست هم داده تا حوزه اقتصاد با چالش جدی مواجه شود.
عضو فراکسیون اصناف در مجلس شورای اسلامی گفت: از طریق سامانه سککوک می‌توان به کاهش معاملات بین بنگاهی پایان داد چراکه در اصل هدف این سامانه رفع این چالش‌ها و بهبود فضای معاملاتی بنگاه‌های اقصادی است که می‌تواند به بهبود فضای تولید منجر شود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن