اخبار سککوک

سامانه‌های نوین تامین مالی کلید برون‌رفت از بن‌بست اقتصادی

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به سامانه‌های تامین مالی زنجیره تامین همچون سککوک گفت: در شرایط فعلی بسیاری از کشورها با استفاده از این سامانه‌ها توانسته‌اند از رکود و یا تورم اقتصادی نجات پیدا کنند.

عزیز اکبریان با بیان اینکه شبکه بانکی کشور ناگزیر به استفاده از فناوری‌های نوین برای جلوگیری از عقب‌ماندگی در این حوزه است، گفت: در حال حاضر بانکداری به شیوه سنتی پاسخگو نبوده و نمی‌تواند نیازهای کشور را رفع کند.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه سامانه‌هایی همچون سککوک با هدف تامین مالی تولید، جلوگیری از مفاسد اقتصادی، شفافیت مالی و اقداماتی از این دست لازمه نیل به اقتصادی پویا برای هر کشور است، افزود: استفاده از سامانه‌ها و پلتفرم‌های جدید باید از سوی همه بانک‌ها با هدف بهبود وضعیت اقتصادی کشور در دستور کار قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه بانک مرکزی باید به عنوان حامی از سامانه‌ها و پلتفرم‌های جدید تامین مالی حمایت کافی کند، تصریح کرد: در شرایط فعلی بسیاری از کشورها با استفاده از این نوع نرم افزارها توانسته‌اند از رکود و یا تورم اقتصادی نجات پیدا کنند.
اکبریان با تاکید بر اینکه باید جذابیت سرمایه‌گذاری در کشور ایجاد شود، گفت: متاسفانه عدم فعالیت در این حوزه‌ها سرمایه‌ها را به خارج از کشور هدایت کرده اما امید است این نوع پلتفرم‌ها بتوانند در ایجاد جذابیت‌های بسیار موفق باشند و حتی سرریز منابع از خارج به داخل را نیز شاهد باشیم.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اکنون زمینه مقابله با مفساد آن هم به صورت الکترونیکی فراهم شده است، افزود: در بستر اینترنت به مراتب مفاسد اقتصادی با توجه به شفافیتی که ایجاد می‌کنند، کمتر است.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس از هر نوآوری که در مسیر بهبود اقتصادی باشد حمایت می‌کند.
منبع
بانکداری ایرانی
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن