اخبار سککوک

سامانه‌های تامین مالی زنجیره تامین رونق تولید را رقم می‌زنند

سیدحسن حسینی شاهرودی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس درباره راه‌اندازی سامانه سککوک در کشور گفت: سامانه‌های تامین مالی زنجیره تامین در کشورهای مختلف توانسته‌اند رونق تولید را ممکن کنند و زمان انجام این کار در ایران نیز فرا رسیده است.

سیدحسن حسینی شاهرودی با اشاره به تجربه کشورهای مختلف دنیا در استفاده از ابزارها و سامانه‌های مالی مختلف، گفت: زمان آن رسیده که ایران نیز بتواند با استفاده از این نوع پلتفرم‌ها به ساماندهی نظام پولی و تامین مالی بخش‌های مختلف اقدام کند.
نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سامانه‌های تامین مالی زنجیره در کشورهای مختلف توانسته‌اند رونق تولید را ممکن کنند، تصریح کرد: اینکه پلتفرمی مانند سککوک بتواند حلقه مفقوده تولید یعنی منابع مالی آن را جبران کند به طور حتم آینده اقتصاد کشور را تغییر خواهد داد.
وی با تاکید بر اینکه سامانه‌ها و پلتفرم‌های اقتصادی باید بتوانند با اتصال به یکدیگر جامعیتی در بحث اطلاعات رقم بزنند، افزود: اینکه سامانه‌ای بتواند اطلاعات زیادی جمع‌آوری کند زمانی مثمرثمر خواهد بود که بتواند با سایر شبکه‌ها و سامانه‌ها اتصال برقرار کند.
حسینی شاهرودی با بیان اینکه با اتصال سامانه‌های مالی فعال در حوزه اقتصادی انسجامی در مباحث مختلف رخ خواهد داد، گفت: کشورهای پیشرفته اکنون توانسته‌اند با ایجاد این نوع سامانه‌ها مسیر رشد اقتصادی را طی کنند، از این رو در این حوزه باید سامانه‌های مالی بورس، گمرک و بانک مرکزی و غیره به هم متصل شوند.
وی بر ضرورت تسهیل ارتباط تجار و بازرگانان تاکید کرد و گفت: وقتی سامانه‌ای این تسهیل‌گری را انجام دهد یعنی توانسته‌ایم مدیریت مناسبی بر واردات و صادرات اعمال کنیم.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن