اخبار سککوک

خلاء سامانه سککوک در کشور احساس می‌شد

یحیی کمالی پور، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره فعالیت سامانه سککوک گفت: خلاء وجود سامانه‌ای با هدف تسهیل مراودات تجار در کشور احساس می‌شد.

یحیی کمالی پور با بیان اینکه باید به سمت رونق تولید، شفافیت اقتصادی و بهبود شاخص‌ها حرکت کنیم، گفت: در شرایط فعلی بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا توانسته‌اند با استفاده از نرم‌افزارها و سامانه‌های جدید به سطح قابل قبولی از توسعه دست یابند.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد ارتباط میان مصرف‌کنندگان نهایی، تامین‌کنندگان کالا، تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان کالا، سازمان‌ها و ارگان‌هایی که لزوم ارائه خدمات به نقاط کم‌برخوردار را در برنامه‌های خود دارند یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که باید مدنظر طراحان سامانه‌های جدید قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه شفافیت اقتصادی ثمره فعالیت سامانه‌های جدید مالی و پولی است، تصریح کرد: سامانه‌هایی همچون سککوک که مسئولیت تامین مالی بنگاه‌های تولیدی را برعهده گرفته‌اند با توجه به فعالیت در بستر وب شفافیت را نیز در نهایت به ارمغان می‌آورند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه خلاء وجود سامانه‌ای با هدف تسهیل مراودات تجار برای رصد وضعیت واردات و صادرات در کشور احساس می‌شد، افزود: به طور حتم سامانه‌ای که بتواند این خلاء را پر کند مورد حمایت مجلس خواهد بود.

کمالی‌پور با بیان اینکه در همه جای دنیا تامین مالی بنگاه‌های کوچک و بزرگ اقتصادی به چالشی جدی بدل شده است، گفت: اینکه بتوان در بستر وب و با کمک پلتفرم‌های جدید این مهم را انجام داد یعنی به سطحی از توسعه اقتصادی نزدیک شده‌ایم.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن