اخبار سککوک

حمایت از سککوک به عنوان حلقه مفقوده تامین مالی

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، گفت: سامانه سککوک به عنوان حلقه مفقوده تامین مالی مورد حمایت است.

محمدجواد کولیوند با تاکید بر لزوم حمایت از سامانه‌ها و پلتفرم‌هایی که شفافیت اقتصادی را افزایش می‌دهد، گفت: اینکه سامانه‌ای مانند سککوک بتواند در شرایط فعلی اقتصاد حلقه مفقوده تولید که منابع مالی است را تامین کند، به طور حتم تحولی اقتصاد کشور رخ خواهد داد.
وی با بیان اینکه باید همسو با دنیا در مسیر استفاده از تکنولوژی در همه بخش‌ها گام برداریم، افزود: با رسوخ فناوری‌های نوین در شبکه بانکی به طور حتم شفافیت اقتصادی و کاهش مفاسد رخ می دهد زیرا فعالیت در بستر وب بدون دخالت عامل انسانی می‌تواند این دو مهم را تقویت کند.
کولیوند با تاکید بر اینکه سامانه‌ها و پلتفرم‌های مورد استفاده در شبکه بانکی باید بتوانند حامی تولید داخل بوده و در راستای تحقق شعار سال حرکت کنند، تصریح کرد: اگر گردش معاملات با سرعت و دقت بیشتری رخ دهد به طور حتم اقبال عمومی نیز به استفاده هر چه بیشتر از این سامانه‌ها افزایش می‌یابد.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سامانه‌هایی همچون سککوک با قطع ید افراد در سیستم اقتصادی کشور توانسته‌اند در شفافیت مالی کمک کنند، گفت: اگر مردم بتوانند شفافیت مالی را ببینند به طور حتم اعتماد آن‌ها به اقتصاد بازگشته و بسیاری از امور ساماندهی می‌شود.
وی ادامه داد: در شرایطی که کشور با تحریم‌های مختلف درگیر است باید با استفاده از سامانه‌های نوین مسیر رشد اقتصادی در شبکه بانکی پیگیری شود، در غیر این صورت عقب‌ماندگی در حوزه اقتصاد دامن همه بخش‌ها را خواهد گرفت.
کولیوند در پاسخ به این سوال که ارائه یک الگوی جذاب سرمایه‌گذاری برای عموم مردم جهت جلوگیری از خروج منابع به سمت بازارهای کاذب چقدر می‌تواند موثر باشد، گفت: اگر سامانه‌ای بتواند این هدف را پیگیری کند به طور حتم تلاطم موجود در بسیاری از بازارها از بین رفته و اقتصادی آرام و به دور از تنش را تجربه خواهیم کرد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن