اخبار سککوک

حمایت از خرید کالای ایرانی از اهداف ارزشمند سامانه سککوک

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی حمایت از خرید کالای ایرانی را از اهداف ارزشمند سامانه سککوک در طرح اعطای کارت اعتباری عنوان کرد.

به گزارش بانکداری ایرانی، محمدصالح جوکار با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی و با توجه به تحریم‌های دشمنان و نیز در شرایطی که بیماری کرونا اقتصاد کشور را تحت تأثیرات منفی خود قرار داده است، ضروری است که بانک‌های کشور از تولیدکنندگان حمایت کنند، گفت: بانک‌ها نقش مهمی در رشد و توسعه اقتصادی کشور دارند؛ بنابراین باید نحوه اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان با شفافیت و با کمترین بروکراسی همراه باشد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس در رابطه با یکی از خدمات سامانه سککوک در راستای حمایت از تولید ملی که در قالب اعطای کارت‌های اعتباری براساس ارزش سهام عدالت صوت می‌پذیرد، گفت: این طرح با توجه به اینکه در راستای حمایت از تولید داخلی و منطبق با شعار سال است، می‌تواند مفید و مؤثر واقع شود.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت، می‌تواند به رفع مشکلات مالی مردم کمک کند، عنوان کرد: حمایت از تولید داخلی و نیز حمایت از بنگاه‌های تولیدی اقدام بسیار ارزشمندی است که سامانه سککوک آن را جزو اهدافش قرار داده است.

جوکار اعطای کارت اعتباری خرید کالاهای ایرانی براساس میزان ارزش سهام عدالت را نوعی فرهنگ‌سازی ملی برای خرید کالای تولید داخل عنوان کرد و افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات مردم، سختی در تأمین کالاهای اساسی است که ارائه اعتبارات به دارندگان سهام عدالت می‌تواند قدرت خرید قشر متوسط و آسیب‌پذیر جامعه را تاحدودی افزایش دهد.

وی گسترش خدمات بانکداری الکترونیک را یکی دیگر از مزایای مهم سامانه سککوک عنوان کرد و گفت: غالباً مواردی مانند رانت وفساد در مسیرهایی اتفاق می‌افتد که شفافیت وجود نداشته باشد؛ بنابراین برای اینکه شفافیت در حوزه تأمین منابع مالی رعایت شود، حتماً باید خدمات الکترونیکی بانک‌ها گسترش یابد که با سامانه سککوک این امر محقق خواهد شد و از همه مهمتر اینکه از طریق سامانه سککوک تمام تولیدکنندگان از منافع یکسانی منتفع خواهند شد.

منبع
بانکداری ایرانی
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن