اخبار سککوک

حضور چشمگیر سککوک در کیش اینوکس ۲۰۱۹

یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه‌گذاری کشور و ششمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک بیمه و خصوصی‌سازی (کیش اینوکس 2019) با حضور چشمگیر سامانه سککوک در این رویداد برگزار شد.

در این رویداد، پنل تخصصی با موضوع “ابزارهای نوین تامین مالی در خدمت رونق تولید” با حضور آقایان دکتر علیرضا هادی مدیرکل دفتر امور طرح­ها و تامین مالی وزارت صمت، دکتر حجت الله شهبازی مشاور تامین مالی و بازار سرمایه وزارت صمت و دکتر فردوس باقری مدیرعامل سامانه کشوری کسب و کار به کسب و کار سککوکدر مرکز همایش­های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد.

در این نشست مدیرکل دفتر امور طرح­ها و تامین مالی وزارت صمت در خصوص ماموریت­ها و اهداف و کارهای انجام شده وزارت صمت در حوزه تامین مالی صنایع توضیحاتی ارائه کرد و در ادامه آمار مرتبط با شاخص­ های اقتصادی و مقدار تزریق منابع در بخش­های مختلف صنعتی ارائه شد.

هادی سپس به مشکلات موجود در خصوص تامین مالی طرح­ها و هدفمندسازی مصرف منابع اختصاص داده شده پرداخت و تکنولوژی­ها و ابزارهای مورد نیاز برای رفع مشکلات موجود و افزایش رونق تولید را معرفی کرد.

وی در این پنل سککوک را یکی از مهم­ترین ابزارهای کاربردی برای رفع مسائل موجود در تامین مالی بنگاه­ ها و طرح ­ها از جمله هدفمندی اختصاص منابع و افزایش بهره ­وری از آن معرفی کرد.

در ادامه این نشست تخصصی فردوس باقری روندهای نوین و پربازده تامین مالی در اقتصاد روز دنیا که با کمک فناوری اطلاعات بعد از بحران­ های اقتصادی شکل گرفته و توسعه داده شده­ اند، یعنی تامین مالی زنجیره تامین (Supply Chain Finance) و معاملات حساب باز را معرفی کرد و سپس به معرفی پلتفرم سککوک و قابلیت ­ها و کارکردهای آن و نحوه کمک این پلتفرم به رونق تولید پرداخت.

باقری از جمله کارکردهای مهم سککوک را کاهش هزینه تامین مالی بخش صنعت، بهره­ وری بیشتر از منابع مالی، هدایت و کنترل محل مصرف منابع و کاهش نیاز به نقدینگی بنگاه­ ها عنوان کرد.

تاکید بر بهره‌گیری از سککوک در منطقه آزاد کیش

در ادامه برنامه‌های سککوک در جزیره کیش نشست مدیران عامل سککوک و منطقه آزاد کیش برگزار شد. در این نشست فردوس باقری به معرفی زمینه­ های همکاری سککوک و سازمان منطقه آزاد پرداخت و مزایای سامانه سککوک، پیاده ­سازی برات الکترونیک و امضای دیجیتال و نحوه همکاری صندوق­های حمایتی نظیر صندوق حمایت از فعالان اقتصادی در مناطق آزاد برای بهره برداری هرچه بیشتر از منابع موجود و هدایت موثرتر منابع مالی برای رونق تولید و بهبود شاخص های اقتصادی را تشریح کرد.

دکتر مظفری، مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز ضمن استقبال از خدمات نوین فناورانه ارائه شده توسط سککوک و مشارکتی که پلتفرم سککوک می­تواند در رونق تولید داشته باشد، بر به‌کارگیری امکانات این سامانه در منطقه آزاد جزیره کیش تاکید کرد.

پیگیری برات الکترونیک در نشست با معاون وزیر ارتباطات

در ادامه فعالیت‌های سککوک در این نمایشگاه، نشست دست اندرکاران سککوک با سید ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز نمایشگاه بین­المللی جزیره کیش برگزار شد. در این نشست که با حضور شرکت­ های دانش بنیان در غرفه صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، شرکت­ های دانش‌بنیان حاضر در نمایشگاه فعالیت خود و مسائل و مشکلات مربوطه در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مطرح کردند.

در این نشست پلتفرم سککوک و دستاوردهای آن معرفی و مشکلات موجود در زمینه عدم پیاده ­سازی زیرساخت قانونی برات الکترونیک توسط دولت و نهادهای ذیربط علیرغم وجود زیرساخت­ های فناوری اطلاعات مورد نیاز و همچنین مشکلات قانونی و اداری موجود جهت استفاده از خدمات بستر نرم افزاری مرکز ملی تبادل اطلاعات (GSB) مطرح شد.

گسترش همکاری‌های صندوق نوآوری و سککوک

دکتر وحدت در از غرفه سککوک در مرکز نمایشگاه بین ­المللی جزیره کیش بازدید کرد و ضمن ابراز رضایت از امکانات و توانمندی و فناوری ایجاد شده توسط سککوک در کمک به بازاریابی و همچنین تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان، خواستار توسعه همکاری فیمابین سککوک و صندوق نوآوری و شکوفایی و پیاده‌سازی هرچه سریع ­تر سازوکار استفاده از خدمات سککوک شد.

 

 

مذاکرات بیمه‌ای سککوک در جزیره کیش

در این رویداد همچنین در نشست مدیران عامل سککوک و بیمه البرز، پلتفرم سککوک و دستاوردهای آن معرفی شد و طرفین در خصوص توسعه زمینه ­های همکاری و امکان استفاده متقابل بیمه البرز و سککوک از خدمات یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن