اخبار سککوک

تشکیل بانک اطلاعاتی جامع تامین‌کنندگان در سامانه سککوک

معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران درباره نقش سامانه های کسب و کار در فضای جامعه کنونی، گفت: سامانه‌های کسب و کار مانند سککوک برای مشارکت تمام صاحبان مشاغل، دارندگان کسب و کارها و اصناف راه‌اندازی شده تا بتوانند معاملات را برحسب نیازهایشان انجام دهند.

مظفر علیخانی ادامه داد: یکی از سامانه‌های کسب و کار که فعالیت مفیدی داشته است، سامانه سککوک است که در راستای دسترسی آزاد به اطلاعات و اطلاع‌رسانی معاملات، شفافیت مالی و با عنایت به قوانین موجود مبنی بر حق شهروندان برای دسترسی با شفافیت به اطلاعات اقتصادی ایجاد شده است.

معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران با بیان اینکه با تسریع در روند توسعه و گسترش این سامانه نتایج مهمی حاصل شده است، گفت: از جمله نتایج راه‌اندازی سامانه کسب و کار سککوک می‌توان به توسعه تولید داخلی و افزایش واردات متمرکز، شکل‌گیری بانک اطلاعاتی جامع تأمین‌کنندگان، کنترل قاچاق، توسعه عدالت و مبازه با فساد، تنظیم بازار رقابتی، صرفه‌جویی در هزینه‌ها اشاره کرد.

علیخانی با تاکید بر اینکه باید چرخه معاملات آنلاین را تسریع کرد، گفت: در جامع حال حاضر نیاز است تا معاملات با سرعت بیشتری انجام شود و بتوان کار را سریع‌تر پیش برد و سامانه کسب و کار سککوک نیز هم اکنون به  همین منظور راه اندازی شده است.

معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران با بیان اینکه دسترسی به این سامانه راحت است، تشریح کرد: به دلیل دسترسی همگان به اینترنت و پیشرفت در این زمینه می‌توان در تمام موقعیت‌ها به این سامانه دسترسی داشت و کار را پیش برد.

وی با بیان اینکه مزایای این دسته از سامانه‌ها این است که نه تنها برای صادرکنندگان بلکه برای عموم مردم قابل استفاده است، اظهار کرد: با راه اندازی سامانه سککوک فرصتی فراهم شده است تا کسب و کارها بتوانند بدون واسطه و بر اساس مدل تجارت به تجارت (B2B) فعالیت کنند. این سامانه که با حمایت بانک ملی ایران راه اندازی شده، استقبال خوبی را نیز از سوی فعالان اقتصادی شاهد است.

علیخانی در پایان با اشاره به اینکه راه‌اندازه این سامانه‌ها مزایای زیادی دارد، گفت: علاوه بر ایجاد زیرساخت معاملات B2B و B2C در فعالیت‌های بنگاه‌های عضو، طراحی، برنامه‌ریزی و هدایت فعالیت‌های زنجیره‌های تأمین با هدف ایجاد ارزش خالص بیشتر، هماهنگ‌سازی میزان و شکل عرضه با میزان و شکل تقاضا و ارائه کارت اعتباری از مزایای استفاده از این سامانه است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن