اخبار سککوک

تسهیل رابطه تجار با استفاده از سامانه ملی سککوک

یعقوب شیویاری، عضو فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بهبود رابطه تجار در سامانه‌ سککوک، گفت: سامانه سککوک نظارت بر عملکرد را با هدف شفاف سازی تسهیل خواهد کرد.

یعقوب شیویاری با بیان اینکه حمایت از اقشار مختلف مردم و فعالان اقتصادی باید با یک تغییر شیوه دنبال شود، گفت: راه اندازی سامانه ملی سککوک سبب  این تغییر شیوه شده  که به تازگی شکل اجرایی به خود گرفته است.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: با وجود برنامه‌ریزی‌هایی که دولت برای حمایت از اقشار مختلف مردم به کار بسته، نبود نظارت کافی، مشکلاتی را در حوزه اقتصاد ایجاد کرده است و با ادامه این روند بدون شک تداوم فعالیت‌های اقتصادی با مشکلات تازه‌ای مواجه خواهد شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم، تصریح کرد: استفاده از شیوه‌های نوین ارتباطی مانند سامانه‌ سککوک که رابطه صادرکننده و واردکننده را با هدف تامین مالی بربستر وب روان می‌کند و سرعت می بخشد، می‌تواند برای اقتصاد ما- در این شرایط تحریم- مناسب باشد و افزون بر آن فرایند نظارت بر عملکردهای تجاری  را محقق سازد.

وی تاکید کرد: باید از تمام ابزارهایی که می‌تواند به افزایش تولید و صادرات کشور کمک کند بهره‌مند شد و از شیوه‌هایی کمک گرفت که به حمایت از فعالان اقتصادی و رفع موانع داخلی منجر شود چراکه قطعا این شیوه راهگشا خواهد بود.

عضو فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد زیرساخت‌هایی برای تسهیل تجارت از اقداماتی است که باید مورد حمایت دولت قرار گیرد تا شرکت‌ها بتوانند ظرفیت‌های خود را برای ارائه خدمت در این حوزه به‌ کار گیرند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن