اخبار سککوک

تامین زنجیره مالی تولید اقدامی در راستای رشد اقتصادی

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بر ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین در تامین مالی تولید تاکید کرد.

محمد خدابخشی با تاکید بر ضرورت استفاده شبکه بانکی از فناوری‌های نوین، گفت: استفاده از فناوری‌های جدید در شبکه بانکی حرکت به سمت دولت هوشمند بوده که بهره‌بری اقتصادی را افزایش خواهد داد.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تامین زیرساخت‌های مورد نیاز جهت تجهیز هر چه بیشتر شبکه بانکی به فناوری‌های نوین لازم است، تصریح کرد: انجام امورات در حوزه‌های مختلف بانکی در بستر اینترنت و الکترونیکی شدن کارها یکی از مهم ترین مزایای فناوری‌های نوین در جهت کاهش مفاسد اقتصادی است.
وی ادامه داد: وقتی ارتباط ارباب رجوع با دستگاه خدمات‌رسان به صورت الکترونیکی برقرار شود به طور حتم مفسده‌ای رخ نخواهد داد از این رو حرکت شبکه بانکی با حمایت از این نوع سامانه‌های نرم افزاری به روز مورد تایید است.
خدابخشی با تاکید بر اینکه باید تامین منابع مالی بخش تولید جدی گرفته شود، درباره راه‌اندازی سامانه سککوک گفت: هر اقدامی از سوی بانک مرکزی که در مسیر شفاف‌سازی اقتصادی، کمک به تولید و تامین منابع مالی بخش‌های مختلف اقتصادی باشد مورد تایید مجلس است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سامانه‌های جدید که در حوزه بانکی مورد استفاده قرار می گیرد باید قابلیت رصد از سوی کاربران را داشته باشد، افزود: قابلیت رصد فراگیر سامانه‌های جدید اقتصادی اعتمادها را نیز ترمیم می‌کند.

 

منبع
بانکداری ایرانی
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن