اخبار سککوک

بانک مرکزی در حمایت از سامانه‌های نوین تامین مالی پیش‌قدم باشد

در حال حاضر در بخش تجارت با کشورهای مختلف و مواردی از این دست که می‌تواند عامل رونق اقتصادی باشد نیز باید بانک مرکزی به گسترش این گونه سامانه‌ها ورود کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید در حمایت از سامانه‌هایی که شفافیت مالی را افزایش می‌دهند پیش قدم باشد، گفت: در حال حاضر در بخش تجارت با کشورهای مختلف و مواردی از این دست که می‌تواند عامل رونق اقتصادی باشد نیز باید بانک مرکزی به گسترش این گونه سامانه‌ها ورود کند.
معصومه آقاپور علیشاهی با بیان اینکه وجود سامانه‌ای برای شفاف‌سازی اقتصادی از موضوعات مهمی است که می‌تواند بهبود وضعیت در بخش‌های مختلف را رقم بزند، گفت: سامانه‌ای تحت عنوان سککوک که به تازگی راه‌اندازی شده در راستای شفافیت هر چه بیشتر درراستای تامین مالی واحدهای تولیدی کار خود را آغاز کرده است.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یک سال پیش پیشنهاد وجود سامانه‌ای برای شفاف‌سازی عملکرد شبکه بانکی به بانک مرکزی داده شد، افزود: خوشبختانه سامانه سککوک در مسیر کمک به اعتبارسنجی و شفافیت پرداختی‌ها بوده و به طور حتم ثمرات مثبتی به همراه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: طراحی پلتفرمی تحت عنوان سککوک با حمایت بانک مرکزی می‌تواند مسیری همسو با توسعه‌یافتگی را پیش روی اقتصادی ما بگذارد.
آقاپور علیشاهی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید در حمایت از سامانه‌هایی که شفافیت مالی را افزایش می‌دهند پیش قدم باشد، گفت: در زمینه تجارت با کشورهای مختلف و مواردی از این دست که می تواند عامل رونق اقتصادی باشد نیز باید بانک مرکزی نسبت به حمایت از این گونه سامانه‌ها اقدام کند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس به ویژه کمیسیون اقتصادی آن از هر پلتفرمی که با هدف شفافیت و بهبود تامین مالی تولید در راستای رونق اقتصادی راه‌اندازی شود، حمایت می‌کند.

 

منبع
بانکداری ایرانی
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن