اخبار سککوک

ایجاد مقدمات رونق تولید با راه‌اندازی سامانه سککوک

اکبر ترکی، عضو فراکسیون اصناف مجلس گفت: سامانه سککوک استفاده از شیوه‌های نوین تامین مالی را در دستور کار خود قرار داده که نیاز امروز اقتصاد و بخش تولید است.

اکبر ترکی با تاکید بر اینکه سامانه سککوک به امنیت معاملات می انجامد، گفت: به کارگیری ساز و کارهای اعتبارسنجی در این سامانه از مواردی است که اهمیت آن را دوچندان می کند.
نماینده مردم فریدن و چادگان و فریدون‌شهر درمجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: این سامانه با مباحث مربوط به قانون تجارت و قانون تجارت الکترونیک که مصوب مجلس شورای اسلامی است، تطبیق داده شده که این مهم نیز جزو نقطه مثبت طرح سککوک محسوب می‌شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: امیدواریم با بکارگیری راهکارها و ابزارهای نوین مالی در این سامانه مقدمات رونق در واحدهای تولیدی، کاهش بحران‌های ناشی از کمبود نقدینگی، توسعه اشتغال و در نهایت شکوفایی اقتصادی در کشور را ایجاد کنیم.
عضو فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی، گفت: سامانه سککوک استفاده از شیوه‌های نوین ارتباطی را در دستور کار خود قرار داده و در واقع رابطه صادرکننده و واردکننده را تسهیل می‌کند؛ موضوعی که برای اقتصاد ما مناسب است.
وی تاکید کرد: در شرایطی که تلاطم‌های اقتصادی بیشترین فشار را بر فعالان اقتصادی وارد کرده، فراهم کردن مقدمات و بستر لازم برای پوشش دادن نیازها و تسهیل ارتباط آنها مانند سامانه ملی سککوک اهمیت بسیار زیادی دارد.
ترکی با بیان اینکه اقتصاد ایران در ماه‌های گذشته فشارهای سنگین اقتصادی را متحمل شده است، افزود: وجود تحریم‌ها و نوسانات بازار، فعالان اقتصادی را با افزایش هزینه روبه‌رو کرده است لذا نیاز به وجود چنین پلتفرم‌هایی به شدت در این زمان احساس می‌شود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن