اخبار سککوک

اقبال بانک مرکزی به استفاده از سامانه‌ سککوک قابل تقدیر است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه تاکنون ضعف‌هایی در حوزه تامین منابع واحدهای تولیدی و هزینه‌کرد تسهیلات در جایی غیر تولید وجود داشته است، گفت: اقبال بانک مرکزی به استفاده از سامانه‌ سککوک قابل تقدیر است.

مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به تلاش صورت گرفته برای اجرای سامانه سککوک در حوزه تامین مالی واحدهای تولیدی و همچنین نظارت بر ارایه و هزینه‌کرد تسهیلات بانکی، گفت: تاکنون ضعف‌هایی در حوزه تامین منابع واحدهای تولیدی و هزینه‌کرد تسهیلات در جای غیر از تولید داشته‌ایم، از این رو این سامانه باید بتواند با نظارت بر حوزه‌های مرتبط به کاهش مفاسد کمک کند.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فعالیت سامانه سککوک در بستر وب به طور حتم بهتر از نظارت‌هایی که تاکنون اعمال شده خواهد بود، افزود: امید است، تجهیز بانک‌ها به این سامانه و نظارت‌های مستمر، مفاسد و رانت‌های اقتصادی را کاهش دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه تامین منابع مالی واحدهای تولیدی در شرایط اقتصادی فعلی کشور که بسیاری از واحدها با مشکل مالی مواجه شده‌اند کار آسانی نیست، تصریح کرد: اینکه سامانه‌ای بتواند تامین مالی واحدهای تولیدی را انجام دهد یعنی بسیاری از معضلات اجتماعی از جمله بیکاری مرتفع خواهد شد.

بائوج لاهوتی با بیان اینکه باید تمامی منافذ بروز مفاسد اقتصادی با به کارگیری سامانه‌هایی همچون سککوک مسدودسازی شود، گفت: با رشد تکنولوژی‌های روز دنیا و انجام بسیاری نظارت‌ها در بستر وب اعمال مفسده اقتصادی به حداقل خواهد رسید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه مجلس با هر نوع اقدامی که در مسیر بهبود وضعیت اقتصادی کشور و کاهش مفاسد در این حوزه باشد موافق است، افزود: اقبال بانک مرکزی در استفاده از چنین نرم‌افزارهایی مورد تقدیر است.

 

منبع
بانکداری ایرانی
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن