اخبار سککوک

راه‌اندازی سامانه فکتورینگ مطالبات قراردادی برای تامین مالی نوین در کشور

در راستای اجرای ماده ۸ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و با هدف ایجاد بسترهای جدید برای ارائه شیوه‌های نوین تامین مالی، سامانه "فکتورینگ مطالبات قراردادی" وزارت امور اقتصادی و دارایی، پس از حدود یک سال

قابلیت‌های برجسته سامانه فکتورینگ عبارتند از:

  • فکتورینگ (تامین مالی دریافتنی‌ها): این قابلیت، امکان تامین مالی بر اساس مطالبات دریافتنی کسب و کارها را فراهم می‌آورد.
  • فکتورینگ معکوس (تامین مالی پرداختنی‌ها): در این حالت، کسب و کارها می‌توانند از طریق تامین مالی پرداختنی‌ها، تعهدات مالی خود را به تامین‌کنندگان تسویه کنند.
  • فکتورینگ در زنجیره تامین: سامانه این امکان را فراهم می‌سازد که تمامی مراحل فکتورینگ در زنجیره تامین به صورت الکترونیکی و هوشمند انجام شود.

ویژگی‌ها و امکانات سامانه:

  • فرآیند الکترونیکی و هوشمند: از مرحله ثبت‌نام کسب‌وکار، احراز مطالبات تا انعقاد قرارداد بین نهاد مالی و تامین مالی‌شونده، همه چیز به صورت کاملاً الکترونیکی انجام می‌شود. این فرآیند نه تنها به تسهیل امور مالی کمک می‌کند، بلکه از دقت و سرعت بیشتری نیز برخوردار است.
  • مدیریت مطالبات: امکان مدیریت و پیگیری ساده و کارآمد مطالبات قراردادی برای هر دو طرف تامین مالی کننده و تامین مالی شونده، به واسطه این سامانه فراهم شده است.
  • توسعه امکان تامین مالی: این سامانه بستر مناسبی برای نهادهای بانکی و غیر بانکی جهت تامین مالی ایجاد می‌کند و دسترسی عموم کسب‌وکارهای حقیقی و حقوقی به منابع مالی را گسترش می‌دهد.
  • تسهیل در امور مالی: با ارتقاء فرآیندهای مالی و معرفی شیوه‌های نوین تامین مالی، دسترسی سریع‌تر و کارآمدتر به منابع مالی ممکن می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر و شروع به کار با سامانه فکتورینگ، به نشانی زیر مراجعه فرمایید.

www.FACTORING.MEFA.IR

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن