اخبار سککوک

اعطای تسهیلات در قالب کارت اعتباری، یارانه به بخش تولید است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: اعطای تسهیلات در قالب کارت اعتباری، یارانه به بخش تولید است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نکته مثبت طرح تبدیل پول نقد به اعتبار، هدایت اعتبار در مسیر درست چرخه مصرف و استفاده از آن در جهت تامین کالای اولیه برای تولید و مصر ف است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشخص شدن مسیر این اعتبار می‌تواند به تولید کمک کرده و با ایجاد منافع مالی همانند یارانه تولید فرض شود. که دولت با این اقدام هم در عمل یارانه‌ای به تولیدکننده می‌دهد و هم باعث می‌شود امکان تامین کالا با هزینه مالی بسایر کمتر برای مردم فراهم شود.
جعفر قادری بیان کرد: دولت به جای سبک قدیمی و منسوخ شده کالا برگ که منجر به انحراف محل تخصیص و مصرف اعتبار و یارانه می شد، با ارائه کارت اعتباری به شیوه نوین و مبتنی بر زنجیره تامین علاوه بر مزایای مالی در سطح اقتصاد کلان برای تولید کننده و مصرف کننده، می تواند زنجیره ای از فروشگاهها را در شبکه وارد کرده و قدرت انتخاب بالایی از کالا‌ها را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. و از سوی دیگر با انتقال اعتبار در زنجیره تامین نسبت به تامین مالی صحیح و هدایت شده تولید کنندگان کالای ایرانی اقدام نماید.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: در توزیع درآمد موضوعات مختلفی مطرح است، در ابتدا باید هدف‌گذاری شود که این کارت اعتباری برای خانوار‌های کم درآمد است یا نه؟ اگر جامعه هدف تمام مردم هستند که این اتفاق مثبتی محسوب می‌شود اما اگر فقط بخشی از جامعه را در بر بگیرد، این کارت‌های اعتباری باید در اختیار خانوارهای کم‌ درآمد قرار بگیرد تا علاوه بر توزیع عادلانه ثروت به تحکیم اقتصادی این خانوارها کمک نماید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن